Turnaj FCS Týnec nad Sázavou

V Bukovanech se hrál turnaj v malé kopané

V sobotu 11.7. se i přes nelehkou dobu ,která fotbalu a podobným akcím moc nepřeje podařilo uspořádat 11. ročník turnaje v malé kopané o pohár FCS Týnec , Memoriál Zbynka Mana. Turnaj je pořádán za podpory AC Sparta Praha a OÚ Bukovany a je určen pro pobočky a příznivce fotbalové Sparty .

Někteří účastníci dorazili na místo konání do Bukovan nedaleko Týnce nad Sázavou tradičně už v pátek , ostatní v sobotu ráno. 

Začátek turnaje se nesl ve znamení stálého deště . Přes nevlídné počasi se pomalu rozjely zápasy ve dvou základních pětičlených skupinách. 

Skupinou A prošel bez zaváhání tým z Bezna s plným bodovým ziskem 12 bodů, ve skupině B stačilo k prvnímu místu 8 bodů týmu  FCS Hostinné .

Ve čtvrtfinále skončila cesta turnajem pořádajícího mužstva FCS Týnce , obhájce s Děčína , lonského finalisty Hostinné a nováčka turnaje hráče s FCS Zruč nad Sázavou.

V semifinále si postup až na penalty  na úkor Benešova zajistilo Bezno , druhý finalista vzešel s dvojice Divišov - Opolany , kde po výsledku 3:0  se mohli těšit na finále hráči Divišova.

Vyvrcholení finále bylo v režii dvou týmů kteří míří tradičně vysoko .Jediná branka a spolehlivý výkon brankáře stačil týmu FCS Bezno na to , aby pohár pro celkového vítěze putoval po krátké pauze opět do Bezna .

Po vyhlášení a předání cen se rozjeli účastníci do svých domovů a ty ostatní se mohli dlouho do noci bavit nejen o nadcházející  fotbalové sezoně, která jak pevně věříme bude pro klub našeho srdce ještě úspěšnější než ta právě skončená. Velké poděkování patří všem hráčům ,zástupců poboček a divákům jak místním tak i těm co k nám přijeli  i z větších vzdáleností , protože bez vás by to nešlo. 

Se všemi a třeba i s dalšími pobočkami fan clubu Sparty ,kteří si letos k nám nenašli cestu se budem těšit na 12. ročníku , který proběhne v sobotu 10.7. 2021 

 

 Pavel Macháček – předseda, FCS Týnec n.S.

 

Konečné pořadí :

 1.  FCS Bezno 

 2.  FCS Divišov

 3.  FCS Formanka Benešov

 4.  FCS Opolany

 5.  FCS Hostinné

 6.  FCS Týnec n.Sáz.

 7.  FCS Rabčín (FCS Děčín + FCS Rabí-Horaždovice)

 8.  FCS Zruč n.Sáz.

 9.  TJ Sokol Bukovany 

10. FCS Lovosice

 

Nejlepší brankář – Martin Hadvičák FCS Opolany

Nejlepší střelec – Václav Novák FCS Bezno

Nejlepší hráč – Vojtěch Valenta FCS Bezno