Z historie: Výjezd na Arsenal 2007

středa 06.05.2020
Článek z historického utkání, na kterém byli přítomni členi FCS

V sezoně 2007/2008 nás čekal v 3. předkole LM Londýnský Arsenal. Po domácí prohře 0:2 jsme jeli na Emirates Stadium bojovat o čest s vědomím, že nás čeká skupina poháru UEFA.
K cestování  na ostrovy jsme využili Eurotunel, což bylo o něco rychlejší a měli jsme na Londýn celý den. Do zápasu jsme stíhali objezdit co se dalo…nový stadion ve Wembley, stadion West Hamu - Upton park i pár hlavních atrakcí v centru města. Hlavní však byl Arsenal, kde jsme se kromě muzea a nového stánku "gunners" zašli podívat i na zbytek starého Highbury. Zde stála již jen zeď hlavní tribuny.
Zápas nebyl až tak špatný jak výsledek, ale rozhodla prostě větší kvalita a hlavně produktivita soupeře. K výhře Arsenalu 3:0 přispěl jedním gólem dokonce „náš“ Tomáš Rosický. V hledišti fandilo necelých 60000 diváků a ti, kdo zažili v roce 2000 Highbury, mohli atmosféru s novým stadionem porovnat.