Zástupci poboček FCS v Marbelle

čtvrtek 06.02.2020
Několik členů FCS navštívilo soustředění ve Španělsku

Na konci ledna se fotbalisté Sparty vydali na soustředění do španělské Marbelly a za ní se vydala i sedmičlenná výprava fanoušků Sparty. Mezi nimi i zástupci poboček Fan Clubu Sparta z Uherského Brodu, Týnce nad Sázavou a ze Stodu. Po důkladných přípravách se ve středu 29.ledna vydáváme letecky z Prahy do Málagy. Společně s námi v letadle letí i Tomáš Rosický, další skupina sparťanských fans (5 lidí), nebo plzeňský Adolf Šádek a novinář Jan Vacek z deníku Sport. Po příletu do Málagy vyzvedáváme zarezervované auto a jedeme se ubytovat do hotelu ve městě Benalmádena.

Ve čtvrtek od 11 hodin nás čeká první utkání našeho pobytu - Marbella FC vs. Sparta hrané na Estadio Municipal de Marbella, kam to máme z hotelu 43 km. Utkání prohráváme 1:2. Popravdě řečeno, nebylo to utkání moc ke koukání. Kromě gólu si nejsme schopni vypracovat žádnou šanci. Jsme rádi, že si můžeme napravit chuť skvělým obědem. Slunečné odpoledne využíváme k prozkoumání Marbelly.

V pátek hraje Sparta až od 16 hodin, takže dopoledne využíváme k návštěvě Málagy, kam se vydáváme busem. Korida je bohužel v rekonstrukci a tak ji můžeme obdivovat jen zvenčí. Na fotbalový stadion se nám taky nedaří dostat, tak navštěvujeme alespoň místní fan shop.

Utkání s Bodø/Glimt se hraje v tréninkovém areálu Dame de Noche (Marbella). V utkání si vypracujeme několik velkých šancí avšak produktivita je žalostná. A když Kanga nepromění ani penaltu, tak i toto utkání prohráváme 1:2.

V sobotu se vydáváme do Granady, abychom tu od 13 hodin sledovali utkání La Ligy mezi Granada CF - RCD Espanyol. I když hrál 11. tým s 20. týmem ligy, tak se hrál pohledný fotbal, v pohodové atmosféře před 15 226 diváky. I tohle naše třetí utkání ve Španělsku končí výsledkem 2:1. Po utkání si rychle procházíme Granadu a jedeme na hotel. Ještě si pohráváme s myšlenkou, že bychom navštívili basketbal v Málaze, ale z obavy, že při naší návštěvě by i ten skončil 2:1, od této myšlenky upouštíme.

V neděli v 10:30 opouští naše letadlo Málagu a my ukončujeme naše putování Andalusií. V letadle tentokrát s námi cestuje Miroslav Pelta.

Poděkování za pohodový průběh celého pobytu ve Španělsku patří všem zúčastněným.

Martin Polák

předseda FCS Uherský Brod

Jak často navštěvujete web Fan Clubu Sparta?
Každý den
Několikrát za týden