FCS Podmokly - beseda s bývalými hráči ACS

čtvrtek 03.02.2022
Martin Frýdek a Petr Voříšek přijali pozvání na pobočku FCS Podmokly

Dne 29.01.2022 proběhla v klubu Arizona v Děčíně výroční schůze místní pobočky Fan Club Sparta  Podmokly. V souladu s programem přijali pozvánku k účasti na schůzi předseda Fan Clubu Sparty Sváťa Kunert a s ním jako čestný host internacionál Martin Frýdek s doprovodem. Dalším pozvaným čestným hostem byl děčínský rodák, bývalý hráč ACS Petr Voříšek, který v současné době trénuje místní fotbalový tým FK Junior Děčín. Po úvodním slovu a přivítání hostů z úst předsedy Václava Hájka byly probrány všechny body programu schůze. Poté už se konečně všichni dočkali nejvíce očekávaného bodu a tím byla diskuze s Martinem Frýdkem. Ten ochotně odpovídal na všechny, někdy i hodně osobní, dotazy všech členů místního Fan Clubu. Ti se zajímali především o historky z jeho aktivní hráčské kariéry v ACS, došlo též na dotazy k jeho současnému trenérskému působení a také se členové zajímali o jeho dva syny Martina a Kristiána. Prostě bylo opravdu o čem si povídat, sparťanská DNA v případě jeho rodiny se prostě zapřít nedá. Krásným okamžikem bylo, když Petr Voříšek zavzpomínal na svůj první ligový gól, který vstřelil jako mladý hráč v dresu FK Teplice. Celý tento moment byl úžasnější v tom, že na tento gól mu nepřihrál nikdo jiný než úplnou shodou okolností druhý čestný host - Martin Frýdek! Ten si bohužel na tento okamžik moc nevzpomínal, protože za svou kariéru vymyslel finální přihrávku pro velkou spoustu střelců. O to cennější ale je, že jedním z nich byl právě i děčínský Petr. Oba se tomu upřímně zasmáli. Petr Voříšek mimo jiné jako výraz uznání předal Fan Clubu originál svého sparťanského dresu, který i vlastnoručně podepsal. Po skončení diskuze členové Fan Clubu ještě dlouhou dobu u výborného plzeňského piva diskutovali, mezitím došlo na sparťanské pokřiky a samozřejmostí byla také společně zazpívaná hymna ACS :-). Schůzi, která se ohromně vydařila, opouštěli všichni maximálně spokojeni a někteří členové dokonce až v hodně pozdních hodinách.

FCS Podmokly