Nohejbalový turnaj v Žatci se vyvedl

pátek 14.06.2019
V neděli 9.6. pořádala žatecká pobočka Fan Clubu Sparta pátý ročník nohejbalového turnaje O sparťanskou chmelovou šišku

Turnaje se zúčastnilo 16 mužstev, která byla nalosována do čtyř čtyřčlenných skupin, kdy v každé skupině se odehrály zápasy každý s každým. Hrálo se v krásném areálu Mládí v Žatci na čtyřech antukových kurtech. Po odehrání základních skupin první dvě mužstva postoupila do finálového pavouka, mužstva na třetím a čtvrtém místě do pavouka o deváté až šestnácté místo. I zde pak odehrál každý tým tři utkání a ve finále nakonec vyhrál Týnec nad Sázavou nad pivovarem Žatec. Týnec obhájil loňské vítězství, nutno je však podotknout, že kluci z Týnce jsou po sportovní stránce trošku jinde, než zbytek účastníků.

Během turnaje se již třetí rok vybíral mezi účastníky a návštěvníky dobrovolný finanční příspěvek, což mimo jinou aktivitu zajišťoval maskot Sparty Spartakus a maskot chmelařského muzea skřítek Hop. Tento příspěvek byl věnován mateřské škole Petra Bezruče na nákup terapeutického bazénu. Letos se vybralo 8 975 Kč, za což ještě jednou všem moc děkujeme. Šek s touto sumou na závěr Turnaje při vyhlašování předal paní ředitelce Radce Vlčkové předseda FCS Svatopluk Kunert (jemu patří velký dík, že s námi strávil celý den) společně s předsedou místní pobočky Honzou Košťálem.

I díky počasí se turnaj vyvedl a všichni se už těšíme na šestý ročník.

Pro více fotografií navštivte odkaz zde