Charitativní akce ve Svatém Poli

pátek 01.07.2022
Pobočka FCS Svaté Pole uspořádala charitativní akci.

Dne 17. června 2022 se konala v místní vyhlášené hospodě ve Svatém Poli charitativní akce na podporu stacionáře Stéblo v obci Borotice, kde se starají o lidi s mentálním a fyzickým handicapem. Lidé s mentálním postižením to nemají lehké. Jsou jiní. Neznamená to ale, že jsou špatní. Naopak. Mají něco, co my nemáme. Jsou spontánnější, upřímnější, bezprostřednější, důvěřivější, než my. Tuto charitativní akci uspořádal Fan Club Sparta ve Svatém Poli. Pobočka ve Svatém Poli patří mezi nejstarší pobočky Fan Clubu Sparty v České republice a právě její předseda pan Kamil Junger předal výtěžek z akce – 12 tisíc korun – zástupcům stacionáře Stéblo.

Na akci, kterou zahájil starosta obce Svaté Pole, pan Josef Šimonovský, proběhla dražba unikátních předmětů, které donesli místní občané, ale především dražba fanouškovských propriet z oficiálního Fanshopu AC Sparta Praha které jsme obdrželi od Fan Clubu AC  Sparta Praha. Celkový výtěžek dosáhl již zmíněných 12 tisíc. Vedle živé hudby, čepovaného piva a grilovaného masa došlo také na videohovor s dnes již bývalým hráčem Sparty Semi Kayou, který pobočku ve Svatém Poli navštívil během svého působení v pražské Spartě. Semi Kaya během videohovoru poděkoval zástupcům pobočky za vřelé přijetí a popřál jim a celé Spartě mnoho zdaru.

FCS Svaté Pole